trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nathaël Molaison
VIP
7
1
follower
Quebec City
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
95%
Rock et Belles Oreilles: The DVD 1988
2 votes
9
— Superb
90%
Des grelots dans le bungalow
1 vote
9
— Superb
90%
Shakespeare’s Sonnets
1 vote
9
— Superb
90%
Louise Lecavalier – In Motion
1 vote
9
— Superb
89%
Mylène Farmer: 2019 - Le Film
24 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,889 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,429 votes
9
— Superb
86%
Straight Outta OZ
21 votes
9
— Superb
85%
National Theatre Live: Les Blancs
12 votes
9
— Superb
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
9
— Superb
84%
Bo Burnham: Inside
2,601 votes
9
— Superb
83%
The Beaches of Agnès
106 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,834 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,616 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,464 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,892 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,222 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,407 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
480 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,688 votes
9
— Superb
81%
Autumn Sonata
567 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,553 votes
9
— Superb
81%
In the Mood for Love
2,892 votes
9
— Superb
80%
Final Cut: Ladies and Gentlemen
78 votes
9
— Superb
80%
Koyaanisqatsi
900 votes
9
— Superb
80%
Kate Bush Christmas Special
12 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Story
1,030 votes
9
— Superb
80%
Alive Inside
168 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
15,065 votes
9
— Superb
80%
Persona
1,952 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,919 votes
9
— Superb
78%
The Muppet Christmas Carol
3,576 votes
9
— Superb
78%
Stalker
2,413 votes
9
— Superb
78%
Dancer in the Dark
1,735 votes
9
— Superb
78%
The Sacrifice
443 votes
9
— Superb
78%
Mark Gatiss: A Study in Sherlock
15 votes
9
— Superb
77%
Sleuth
663 votes
9
— Superb
77%
Cries and Whispers
485 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,541 votes
9
— Superb
77%
Solaris
1,711 votes
9
— Superb
77%
In Search of Darkness: Part II
154 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,945 votes
9
— Superb
77%
Feminists: What Were They Thinking?
152 votes
9
— Superb
77%
Crouching Tiger, Hidden Dragon
5,853 votes
9
— Superb
77%
Let the Right One In
4,595 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,960 votes
9
— Superb
76%
Mulholland Drive
7,884 votes
9
— Superb
76%
Three Colors: Blue
1,779 votes
9
— Superb
76%
Pina
268 votes
9
— Superb
76%
The White Ribbon
1,108 votes
9
— Superb
76%
Open Your Eyes
1,373 votes
9
— Superb
76%
Corpse Bride
9,950 votes
9
— Superb
75%
Clue
3,940 votes
9
— Superb
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,913 votes
9
— Superb
75%
Last Year at Marienbad
383 votes
9
— Superb
75%
My Night at Maud's
240 votes
9
— Superb
75%
Worlds of Ursula K. Le Guin
40 votes
9
— Superb
74%
The Prince of Egypt
4,848 votes
9
— Superb
74%
Coherence
6,968 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup