trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nathaël Molaison
VIP
7
1
follower
Quebec City
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,165
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
18
19
20
95%
Rock et Belles Oreilles: The DVD 1988
2 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,914 votes
8
— Great
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,901 votes
8
— Great
90%
Shakespeare’s Sonnets
1 vote
9
— Superb
90%
Des grelots dans le bungalow
1 vote
9
— Superb
90%
Mylene Farmer au Stade de France
2 votes
8
— Great
90%
Louise Lecavalier – In Motion
1 vote
9
— Superb
89%
Mylène Farmer: 2019 - Le Film
24 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,387 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,684 votes
7
— Good
88%
A Very Gaga Thanksgiving
26 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,450 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,733 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,885 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,399 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,425 votes
9
— Superb
86%
Straight Outta OZ
21 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,047 votes
6
— Fair
86%
MASK: Animal Crossing Feature Film
5 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,312 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
7
— Good
85%
Homecoming: A Film by Beyoncé
645 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,783 votes
6
— Fair
85%
La crème des Bleu Poudre
2 votes
8
— Great
85%
Le D.V.D. du Peuple
2 votes
7
— Good
85%
National Theatre Live: Les Blancs
12 votes
9
— Superb
85%
Robert Wilson: The Beauty of the Mysterious
2 votes
7
— Good
85%
Parlez-nous d'amour
2 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,350 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,533 votes
7
— Good
84%
Peter Pan Goes Wrong
172 votes
8
— Great
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
9
— Superb
84%
Bo Burnham: Inside
2,601 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,527 votes
7
— Good
84%
Paris Is Burning
718 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,187 votes
8
— Great
83%
Night and Fog
429 votes
6
— Fair
83%
Brené Brown: The Call to Courage
94 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,426 votes
6
— Fair
83%
The Work of Director Michel Gondry
37 votes
8
— Great
83%
Witness for the Prosecution
1,804 votes
7
— Good
83%
Rock et Belles Oreilles: The DVD 1994-1995
3 votes
8
— Great
83%
Randy Writes a Novel
30 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,488 votes
7
— Good
83%
The Beaches of Agnès
106 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,457 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,490 votes
8
— Great
82%
Once Upon a Time in the West
4,834 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,360 votes
6
— Fair
82%
Dead Poets Society
12,428 votes
7
— Good
82%
Through the Mist
15 votes
7
— Good
82%
The Great Dictator
3,617 votes
7
— Good
82%
Modern Times
3,779 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,616 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,410 votes
5
— Meh
82%
V for Vendetta
30,167 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,491 votes
8
— Great
1
2
3
18
19
20
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup