trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Natally Da Silva Barros
0
followers
Mogi das Cruzes
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
78
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
Schindler's List
20,898 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,868 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,951 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
38,980 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,076 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,894 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,437 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,443 votes
8
— Great
82%
Up
38,740 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,718 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,180 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,190 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,324 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
27,995 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,153 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,820 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,384 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,534 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,831 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,615 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,172 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
7
— Good
78%
Me Before You
15,982 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Black Devil and the White Prince
52 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,082 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,827 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,481 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,631 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,693 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Fault in Our Stars
12,033 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,609 votes
9
— Superb
76%
A Walk to Remember
4,383 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Impossible
7,958 votes
9
— Superb
76%
The Little Mermaid
14,869 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,550 votes
9
— Superb
76%
Corpse Bride
9,929 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,347 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,096 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,389 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,951 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,650 votes
9
— Superb
74%
Split
32,455 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,379 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,542 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,488 votes
6
— Fair
73%
Cars
26,634 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,749 votes
9
— Superb
73%
Trolls
20,470 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ant-Man and the Wasp
30,025 votes
5
— Meh
73%
Cinderella
9,485 votes
6
— Fair
72%
Pinocchio
8,012 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,254 votes
7
— Good
71%
Rio
11,415 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,951 votes
9
— Superb
71%
Cinderella
10,439 votes
7
— Good
71%
The Princess Diaries
6,452 votes
6
— Fair
71%
The Letter Writer
47 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,432 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup