trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
neereis
18
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,242 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,862 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,079 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,827 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,212 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,200 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,266 votes
9
— Superb
82%
The Second Mother
894 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,486 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,991 votes
9
— Superb
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,466 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,032 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,449 votes
9
— Superb
80%
The Invisible Guest
6,134 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,732 votes
9
— Superb
80%
Gifted
12,168 votes
9
— Superb
80%
Sing Street
4,521 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,675 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,882 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,022 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,425 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,554 votes
9
— Superb
79%
Period. End of Sentence.
365 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,278 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,274 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,303 votes
9
— Superb
78%
Hair Love
606 votes
9
— Superb
78%
RBG
683 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,326 votes
9
— Superb
78%
20th Century Girl
537 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,206 votes
9
— Superb
78%
Tomorrow I Will Date With Yesterday's You
191 votes
9
— Superb
78%
Walk the Line
5,115 votes
9
— Superb
78%
Straight Outta Compton
10,360 votes
9
— Superb
77%
The Trial of the Chicago 7
5,972 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,170 votes
9
— Superb
77%
The Holdovers
5,359 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,424 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,093 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,269 votes
9
— Superb
76%
Viva
61 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,546 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,773 votes
9
— Superb
76%
Snowden
14,497 votes
9
— Superb
76%
The Fundamentals of Caring
3,460 votes
9
— Superb
76%
The Two Popes
4,587 votes
9
— Superb
75%
The Big Sick
8,464 votes
9
— Superb
75%
The Great Beauty
2,109 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,332 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,249 votes
9
— Superb
75%
The Purple Rose of Cairo
860 votes
9
— Superb
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,248 votes
9
— Superb
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,478 votes
9
— Superb
75%
Palm Trees in the Snow
554 votes
9
— Superb
74%
Miss You Already
1,286 votes
9
— Superb
74%
Minari
3,678 votes
9
— Superb
74%
Woman in Gold
2,266 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,561 votes
9
— Superb
74%
The Bird People in China
73 votes
9
— Superb
74%
You're Not You
1,010 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup