trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nemo157
VIP
10
2
followers
Germany
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,802 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,847 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,057 votes
8
— Great
86%
Inception
71,786 votes
8
— Great
82%
Up
38,918 votes
8
— Great
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,198 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,228 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,079 votes
8
— Great
81%
The Punk Singer
135 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,136 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,437 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,582 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,723 votes
8
— Great
80%
Citizenfour
3,789 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,359 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,797 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,670 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,240 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,971 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,267 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,819 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,611 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,661 votes
8
— Great
77%
Summer Wars
1,829 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,810 votes
8
— Great
77%
WarGames
4,873 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,078 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,418 votes
8
— Great
76%
Once Were Warriors
637 votes
8
— Great
75%
The Lincoln Lawyer
6,131 votes
8
— Great
75%
Who Am I
2,431 votes
8
— Great
75%
Chef
8,698 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,594 votes
8
— Great
74%
Y Tu Mamá También
2,002 votes
8
— Great
74%
We Are Legion: The Story of the Hacktivists
734 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,709 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,376 votes
8
— Great
73%
The Young and Prodigious T.S. Spivet
898 votes
8
— Great
73%
Death at a Funeral
2,648 votes
8
— Great
73%
Timecrimes
2,409 votes
8
— Great
72%
The Darjeeling Limited
4,367 votes
8
— Great
72%
Team America: World Police
4,272 votes
8
— Great
72%
In Order of Disappearance
981 votes
8
— Great
71%
Arthur
704 votes
8
— Great
71%
A Scanner Darkly
3,440 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,045 votes
8
— Great
71%
Ginger Snaps
1,376 votes
8
— Great
70%
Fish Tank
1,190 votes
8
— Great
70%
Demolition
5,217 votes
8
— Great
70%
Death Proof
6,926 votes
8
— Great
70%
Hotel Chevalier
816 votes
8
— Great
70%
Napoleon Dynamite
5,131 votes
8
— Great
69%
Weekend at Bernie's
2,125 votes
8
— Great
69%
The Little Death
1,193 votes
8
— Great
68%
Locke
4,587 votes
8
— Great
68%
Mystery Team
317 votes
8
— Great
68%
The Guest
4,129 votes
8
— Great
67%
It Follows
11,049 votes
8
— Great
67%
Anna
1,139 votes
8
— Great
67%
Funny Games
2,508 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup