trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
shu
3
followers
Japan
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
36
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,682 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,634 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,447 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,731 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,917 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,422 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,627 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,077 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,226 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,315 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,305 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,780 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,637 votes
9
— Superb
84%
Les Misérables - 25th Anniversary in Concert
250 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,226 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,142 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,166 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,335 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,796 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,186 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,050 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,864 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,005 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,953 votes
9
— Superb
78%
My Sassy Girl
988 votes
9
— Superb
77%
The Last Samurai
11,262 votes
9
— Superb
77%
Letters from Iwo Jima
2,774 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,241 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,172 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,484 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,010 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,076 votes
9
— Superb
71%
50 First Dates
11,463 votes
9
— Superb
71%
American Pie
12,777 votes
9
— Superb
69%
Black Mirror: Bandersnatch
7,743 votes
9
— Superb
69%
Cloverfield
12,247 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup