trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
shu
3
followers
Japan
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
82%
Deadpool
108,522 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,634 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,317 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,627 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,309 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,794 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,448 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,648 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,954 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,023 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,533 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,885 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,452 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,881 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,817 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,636 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,396 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,636 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,127 votes
5
— Meh
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,746 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,683 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,813 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,732 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,152 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,114 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,544 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,170 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,148 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,045 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,036 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,501 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,781 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,032 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,079 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,013 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,152 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,484 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,844 votes
7
— Good
82%
Up
38,827 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,620 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,045 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,195 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,290 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,918 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,578 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,507 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,841 votes
8
— Great
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,519 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,691 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,465 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,083 votes
6
— Fair
85%
Se7en
34,309 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,997 votes
6
— Fair
1
2
3
20
21
22
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup