trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nick
0
followers
Dublin, Leinster
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
320
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
74,922 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
21,027 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,641 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,062 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,709 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,229 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,636 votes
7
— Good
82%
Elite Squad
3,381 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,269 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,593 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,351 votes
7
— Good
81%
Wonder
11,024 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,360 votes
7
— Good
81%
Joker
47,017 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,342 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,755 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,712 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,023 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,231 votes
7
— Good
80%
A Clockwork Orange
15,118 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,949 votes
7
— Good
80%
About Time
14,552 votes
7
— Good
80%
Rush
13,183 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,479 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,746 votes
7
— Good
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,513 votes
7
— Good
80%
Paris, Texas
2,016 votes
7
— Good
80%
L.A. Confidential
8,233 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,531 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,430 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,325 votes
7
— Good
79%
Remember the Titans
4,930 votes
7
— Good
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,641 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,349 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,193 votes
7
— Good
79%
The Five Pennies
37 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,566 votes
7
— Good
78%
Moon
12,933 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,507 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,168 votes
7
— Good
78%
Man on Fire
9,141 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,859 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,117 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,278 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,720 votes
7
— Good
78%
Control
1,167 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,620 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,745 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,290 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,140 votes
7
— Good
77%
Planes, Trains and Automobiles
4,614 votes
7
— Good
77%
District 9
19,921 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,610 votes
7
— Good
77%
Donnie Brasco
5,209 votes
7
— Good
77%
What We Do in the Shadows
10,280 votes
7
— Good
77%
Ip Man 2
3,950 votes
7
— Good
77%
Atonement
4,803 votes
7
— Good
77%
The Fighter
6,514 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,562 votes
7
— Good
77%
Primal Fear
4,780 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup