trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
NightWatcherTheater
2
followers
Dilliner, California
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
529
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,292 votes
6
— Fair
83%
Guardians of the Galaxy
96,222 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,458 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,066 votes
8
— Great
86%
Inception
71,458 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,172 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,675 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,266 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,534 votes
6
— Fair
78%
Avatar
59,813 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,112 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,794 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,379 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,758 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,755 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,517 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,245 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,536 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,665 votes
8
— Great
79%
Moana
48,821 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,658 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Frozen
48,091 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,392 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,073 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,896 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,942 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
46,940 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,371 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,219 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Zootopia
44,525 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,102 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,135 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,669 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,368 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,427 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,964 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,617 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,094 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,313 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,973 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,745 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,726 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,501 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,660 votes
5
— Meh
73%
Iron Man 3
40,107 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,197 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,272 votes
6
— Fair
71%
Jurassic World
40,505 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,400 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,272 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,428 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,597 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,917 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,806 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,394 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,995 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,251 votes
6
— Fair
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,087 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,131 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,729 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup