Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
nilla
6
Followers
5
Following
in a galaxy far, far away♡
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
116
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
64%
Suicide Squad
59,677 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,862 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,805 votes
7
— Good
77%
Home Alone
31,334 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,464 votes
7
— Good
73%
Cars
27,421 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,436 votes
7
— Good
77%
Zombieland
26,119 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,553 votes
7
— Good
75%
Sing
25,766 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,396 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,719 votes
7
— Good
75%
Sicario
24,475 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,198 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,823 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,935 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,981 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
20,210 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,513 votes
7
— Good
65%
Baywatch
20,241 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
19,053 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,682 votes
7
— Good
70%
Glass
18,358 votes
7
— Good
71%
In Time
17,860 votes
7
— Good
71%
22 Jump Street
17,198 votes
7
— Good
72%
Frozen II
15,360 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,664 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,201 votes
7
— Good
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,713 votes
7
— Good
71%
Spy
13,969 votes
7
— Good
69%
Friends with Benefits
11,197 votes
7
— Good
77%
In Bruges
10,437 votes
7
— Good
65%
The Dictator
11,252 votes
7
— Good
76%
Lord of War
10,001 votes
7
— Good
67%
Shrek Forever After
10,677 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,802 votes
7
— Good
64%
Click
10,750 votes
7
— Good
66%
The Internship
9,925 votes
7
— Good
73%
One Hundred and One Dalmatians
9,165 votes
7
— Good
64%
Dark Shadows
9,208 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,981 votes
7
— Good
63%
Blade: Trinity
8,664 votes
7
— Good
63%
Carrie
8,209 votes
7
— Good
65%
Scream
7,788 votes
7
— Good
63%
Shark Tale
7,393 votes
7
— Good
67%
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
7,074 votes
7
— Good
58%
Bad Teacher
7,120 votes
7
— Good
67%
A Bad Moms Christmas
6,219 votes
7
— Good
63%
The Mortal Instruments: City of Bones
6,236 votes
7
— Good
68%
Miss Congeniality
5,928 votes
7
— Good
71%
Shaft
5,686 votes
7
— Good
63%
Identity Thief
5,927 votes
7
— Good
64%
Scream 4
5,717 votes
7
— Good
65%
Journey 2: The Mysterious Island
5,392 votes
7
— Good
66%
What Women Want
5,297 votes
7
— Good
75%
The Birds
4,735 votes
7
— Good
71%
Mr. Right
4,724 votes
7
— Good
69%
Overboard
4,392 votes
7
— Good
64%
Don't Breathe 2
4,524 votes
7
— Good
62%
I Know What You Did Last Summer
4,597 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch