trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nimazaki
18
followers
Where I'm supposed to be
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,310 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,249 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,377 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,789 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,853 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,486 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,631 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,677 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,816 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,564 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
35,962 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,780 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,156 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,511 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,563 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,913 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hangover
27,478 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,170 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
23,972 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Matrix Revolutions
22,442 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,149 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Prisoners
19,626 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Furious 7
19,468 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,379 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,098 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Hangover Part II
16,201 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,136 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,186 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,507 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Horrible Bosses
12,510 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Notebook
11,820 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Happy Death Day
11,699 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Alice Through the Looking Glass
11,647 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Escape Plan
11,036 votes
10
— Totally Ninja!
58%
The Twilight Saga: New Moon
10,690 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Non-Stop
10,482 votes
10
— Totally Ninja!
71%
A Simple Favor
9,458 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Others
9,452 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Hugo
9,393 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,300 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Age of Adaline
8,765 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Les Misérables
8,403 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Instant Family
8,097 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Oz the Great and Powerful
7,978 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Addams Family
7,632 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,444 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Last Night in Soho
7,272 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Giver
6,034 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jack the Giant Slayer
5,920 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Guns Akimbo
5,760 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mr. Peabody & Sherman
4,656 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Exam
3,691 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Gunpowder Milkshake
3,658 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Fundamentals of Caring
3,450 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Three Musketeers
3,405 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Final Girls
2,917 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Willy's Wonderland
2,505 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Turbo Kid
1,800 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Dream House
1,716 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup