Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
jjeffer 4
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
220
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,264 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,273 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,578 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,730 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,858 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Magnificent Seven
22,397 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,676 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,694 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,548 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,747 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Assassin's Creed
23,653 votes
4
— Poor
72%
Oblivion
22,108 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Maleficent
21,491 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,797 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Warcraft
21,513 votes
5
— Meh
69%
The Wolverine
21,305 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,951 votes
7
— Good
70%
Despicable Me 3
20,883 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,512 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
19,121 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,481 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
19,057 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,613 votes
8
— Great
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,871 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,881 votes
10
— Totally Ninja!
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,384 votes
6
— Fair
68%
The Great Wall
19,904 votes
6
— Fair
65%
Baywatch
20,240 votes
7
— Good
66%
Godzilla
19,682 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,867 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transformers: The Last Knight
19,388 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,913 votes
5
— Meh
79%
Hot Fuzz
17,497 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,648 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,581 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,754 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Top Gun
17,563 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,139 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Jack Reacher
17,578 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
17,197 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Men in Black 3
17,257 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Mummy
16,765 votes
5
— Meh
59%
Wonder Woman 1984
18,539 votes
9
— Superb
71%
TRON: Legacy
16,777 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
16,372 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,991 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
15,381 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,754 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
15,222 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,201 votes
10
— Totally Ninja!
66%
xXx: Return of Xander Cage
15,477 votes
5
— Meh
66%
Power Rangers
14,990 votes
6
— Fair
65%
This Is the End
14,867 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,450 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Megamind
13,724 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Quantum of Solace
14,251 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Beekeeper
13,813 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,864 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,410 votes
9
— Superb
64%
Pacific Rim: Uprising
14,121 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch