trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nitesh84
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
560
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
82%
Deadpool
108,903 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,648 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,936 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,737 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,917 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,992 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,523 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,725 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,808 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,164 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,924 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,352 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,573 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,251 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
56,038 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,062 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,136 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,795 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,837 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,364 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,881 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,656 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,359 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,060 votes
7
— Good
79%
Moana
49,038 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
48,978 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,479 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,271 votes
6
— Fair
75%
Avengers: Age of Ultron
47,173 votes
7
— Good
81%
Joker
47,032 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,738 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
46,623 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,529 votes
6
— Fair
76%
Black Panther
46,440 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,307 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,693 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,686 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,578 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
44,201 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,624 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,296 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,692 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,258 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,954 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,176 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,702 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,697 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,662 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,008 votes
6
— Fair
76%
Baby Driver
39,908 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,649 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,538 votes
8
— Great
72%
Thor
39,459 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,276 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,200 votes
7
— Good
82%
Up
38,975 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,781 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,476 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,091 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,071 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup