trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nomihl
28
followers
France, Paris
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
628
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
87%
The Matrix
61,499 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,139 votes
8
— Great
85%
Grave of the Fireflies
7,236 votes
7
— Good
85%
8UPPERS
7 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,406 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,346 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,962 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,326 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,333 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,068 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,792 votes
8
— Great
84%
Capernaum
2,159 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,308 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,642 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,170 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,143 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,426 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Lives of Others
5,118 votes
7
— Good
82%
Lion
13,368 votes
8
— Great
82%
Pawn
81 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,006 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,024 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,348 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,062 votes
8
— Great
81%
The Father
5,887 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,910 votes
7
— Good
81%
I Want to Eat Your Pancreas
1,462 votes
8
— Great
81%
Joker
46,862 votes
6
— Fair
81%
Spider-Man: No Way Home
31,135 votes
8
— Great
81%
1917
24,786 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,682 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,629 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,163 votes
6
— Fair
81%
Sunny
247 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,923 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,761 votes
7
— Good
80%
A Werewolf Boy
408 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Home
787 votes
8
— Great
80%
Million Dollar Baby
11,048 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,156 votes
4
— Poor
80%
Big Hero 6
34,326 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,821 votes
4
— Poor
80%
Gone Girl
32,695 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,396 votes
7
— Good
80%
Rush
13,149 votes
7
— Good
80%
Logan
60,689 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,636 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,144 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,614 votes
8
— Great
80%
Woman
31 votes
7
— Good
79%
Room
15,869 votes
8
— Great
79%
The Dinner Game
1,390 votes
8
— Great
79%
The Boy and the Beast
2,005 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,232 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,794 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,179 votes
8
— Great
79%
Dune
36,420 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,250 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,176 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,080 votes
7
— Good
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup