trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Noemy Moura
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
75%
Wonder Woman
56,421 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,482 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,129 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,811 votes
8
— Great
74%
Split
32,480 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,344 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,542 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,460 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,658 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,460 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,536 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
78%
Me Before You
15,993 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,286 votes
8
— Great
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,029 votes
8
— Great
82%
Lion
13,355 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,504 votes
8
— Great
64%
The Purge
13,550 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,191 votes
8
— Great
67%
The Purge: Election Year
11,934 votes
8
— Great
70%
Alice Through the Looking Glass
11,646 votes
8
— Great
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,377 votes
8
— Great
80%
A Dog's Purpose
9,529 votes
8
— Great
71%
Everest
10,067 votes
8
— Great
68%
The Purge: Anarchy
10,053 votes
8
— Great
60%
Noah
9,878 votes
8
— Great
76%
The Impossible
7,965 votes
8
— Great
61%
Annabelle
8,834 votes
8
— Great
71%
The Mountain Between Us
6,787 votes
8
— Great
70%
Before I Fall
6,369 votes
8
— Great
66%
High School Musical
5,048 votes
8
— Great
71%
If I Stay
4,143 votes
8
— Great
61%
The Bounty Hunter
4,228 votes
8
— Great
67%
Wizards of Waverly Place: The Movie
1,079 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup