trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Norman05
125
followers
Land of the Vikings
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
48
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
92%
Breaking Bad
97,647 votes
9
— Superb
91%
Band of Brothers
16,585 votes
9
— Superb
90%
Firefly
17,625 votes
9
— Superb
89%
Game of Thrones
131,508 votes
9
— Superb
89%
Sherlock
47,256 votes
9
— Superb
86%
Deadwood
5,113 votes
9
— Superb
86%
Peaky Blinders
16,320 votes
9
— Superb
86%
Fringe
23,441 votes
9
— Superb
86%
Dark
17,139 votes
9
— Superb
85%
Sons of Anarchy
17,113 votes
9
— Superb
85%
Justified
6,437 votes
9
— Superb
84%
1883
2,805 votes
9
— Superb
84%
Gomorra
1,806 votes
9
— Superb
84%
Vikings
25,551 votes
9
— Superb
84%
Matador
58 votes
9
— Superb
84%
Person of Interest
16,144 votes
9
— Superb
84%
Marvel's Daredevil
22,702 votes
9
— Superb
83%
Luther
7,676 votes
9
— Superb
83%
Banshee
7,526 votes
9
— Superb
83%
The Americans
8,948 votes
9
— Superb
83%
Empress Ki
167 votes
9
— Superb
82%
Carnivàle
2,252 votes
9
— Superb
82%
The Last Kingdom
5,520 votes
9
— Superb
82%
Unbelievable
3,493 votes
9
— Superb
82%
The Penthouse
255 votes
9
— Superb
81%
Taxi Driver
334 votes
9
— Superb
81%
Kingdom
2,991 votes
9
— Superb
81%
Marvel's The Punisher
10,860 votes
9
— Superb
81%
Lost
32,827 votes
9
— Superb
81%
Vagabond
578 votes
9
— Superb
80%
My Name
1,699 votes
9
— Superb
80%
Reset
184 votes
9
— Superb
80%
The Night Manager
4,686 votes
9
— Superb
79%
Bloodhounds
479 votes
9
— Superb
79%
The Capture
1,035 votes
9
— Superb
79%
Alice in Borderland
5,524 votes
9
— Superb
78%
Masters of the Air
1,773 votes
9
— Superb
77%
12 Monkeys
4,629 votes
9
— Superb
77%
Undercover
577 votes
9
— Superb
77%
Continuum
7,244 votes
9
— Superb
77%
All of Us Are Dead
3,137 votes
9
— Superb
76%
Strike
769 votes
9
— Superb
74%
Better Than Us
597 votes
9
— Superb
73%
Bodies
1,856 votes
9
— Superb
71%
Red Eye
148 votes
9
— Superb
70%
The Continental: From the World of John Wick
1,687 votes
9
— Superb
69%
ALICE
86 votes
9
— Superb
66%
Faraway Downs
146 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup