trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Norman05
123
followers
Land of the Vikings
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
361
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
92%
Breaking Bad
97,078 votes
9
— Superb
92%
The Wire
15,467 votes
8
— Great
91%
Band of Brothers
16,494 votes
9
— Superb
91%
The Sopranos
15,137 votes
8
— Great
91%
Chernobyl
25,958 votes
8
— Great
90%
Firefly
17,576 votes
9
— Superb
89%
Game of Thrones
130,934 votes
9
— Superb
89%
Sherlock
47,076 votes
9
— Superb
87%
Mr. Sunshine
392 votes
8
— Great
87%
Anne with an E
3,090 votes
8
— Great
86%
Deadwood
5,092 votes
9
— Superb
86%
Weak Hero Class 1
323 votes
8
— Great
86%
Move to Heaven
513 votes
8
— Great
86%
Peaky Blinders
16,162 votes
9
— Superb
86%
Fringe
23,367 votes
9
— Superb
86%
Shōgun
4,009 votes
8
— Great
86%
Dark
16,977 votes
9
— Superb
85%
Sons of Anarchy
17,047 votes
9
— Superb
85%
The Expanse
12,940 votes
8
— Great
85%
Justified
6,411 votes
9
— Superb
85%
Mr. Robot
26,610 votes
8
— Great
84%
1883
2,753 votes
9
— Superb
84%
Mr. Queen
487 votes
8
— Great
84%
Gomorra
1,795 votes
9
— Superb
84%
Borgen
1,084 votes
8
— Great
84%
Matador
58 votes
9
— Superb
84%
Vikings
25,424 votes
9
— Superb
84%
Dexter
38,960 votes
8
— Great
84%
Healer
620 votes
8
— Great
84%
The Queen's Gambit
17,990 votes
8
— Great
84%
Person of Interest
16,103 votes
9
— Superb
84%
Marvel's Daredevil
22,607 votes
9
— Superb
84%
Suits
24,201 votes
8
— Great
83%
Flower of Evil
583 votes
8
— Great
83%
Luther
7,652 votes
9
— Superb
83%
Hotel Del Luna
805 votes
8
— Great
83%
Orphan Black
12,314 votes
8
— Great
83%
Banshee
7,488 votes
9
— Superb
83%
Westworld
25,784 votes
8
— Great
83%
Heartless City
89 votes
8
— Great
83%
The Americans
8,914 votes
9
— Superb
83%
The Glory
1,393 votes
8
— Great
83%
Psych
6,515 votes
8
— Great
83%
Empress Ki
166 votes
9
— Superb
83%
White Collar
10,026 votes
8
— Great
82%
Life on Mars
1,317 votes
8
— Great
82%
Carnivàle
2,251 votes
9
— Superb
82%
Homeland
24,444 votes
8
— Great
82%
Happiness
542 votes
8
— Great
82%
Kairos
69 votes
8
— Great
82%
Lonesome Dove
257 votes
8
— Great
82%
The Night Of
5,859 votes
8
— Great
82%
Black Sails
7,796 votes
8
— Great
82%
The Penthouse
252 votes
9
— Superb
82%
The Last Kingdom
5,483 votes
9
— Superb
82%
Sense8
11,364 votes
8
— Great
82%
Unbelievable
3,478 votes
9
— Superb
82%
Castle
11,659 votes
8
— Great
82%
Taxi Driver
326 votes
9
— Superb
82%
24
11,219 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup