trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gemma
VIP
8
4
followers
Omicron Persei 8
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
80
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,796 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,524 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,614 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,637 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,944 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,697 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,014 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,845 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,745 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,669 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,354 votes
9
— Superb
80%
Just Mercy
4,318 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,240 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,970 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,587 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,167 votes
9
— Superb
78%
Nerdy Prudes Must Die
20 votes
9
— Superb
78%
Little Women
8,269 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,459 votes
9
— Superb
77%
Lilo & Stitch
11,228 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,116 votes
9
— Superb
77%
Anastasia
5,361 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,074 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,249 votes
9
— Superb
76%
Treasure Planet
6,512 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,372 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,831 votes
9
— Superb
76%
Free Fall
843 votes
9
— Superb
75%
Dara Ó Briain: Talks Funny
63 votes
9
— Superb
75%
Clue
3,951 votes
9
— Superb
75%
Chef
8,696 votes
9
— Superb
75%
Dara Ó Briain: This Is the Show
61 votes
9
— Superb
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,475 votes
9
— Superb
75%
Sing
25,441 votes
9
— Superb
75%
Megamind
13,442 votes
9
— Superb
74%
Little Shop of Horrors
2,881 votes
9
— Superb
74%
Dara Ó Briain: Live at the Theatre Royal
49 votes
9
— Superb
74%
The Princess and the Frog
9,333 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,118 votes
9
— Superb
73%
Kinky Boots
584 votes
9
— Superb
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,076 votes
9
— Superb
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,789 votes
9
— Superb
73%
21 Jump Street
20,051 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,489 votes
9
— Superb
72%
Pacific Rim
25,740 votes
9
— Superb
72%
The Proposal
10,818 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
15,692 votes
9
— Superb
72%
Home
10,235 votes
9
— Superb
72%
Logan Lucky
10,040 votes
9
— Superb
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,469 votes
9
— Superb
71%
A Simple Favor
9,493 votes
9
— Superb
71%
Batman Returns
10,015 votes
9
— Superb
71%
The Princess Diaries
6,484 votes
9
— Superb
71%
Atomic Blonde
18,457 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,815 votes
9
— Superb
70%
Jumanji: The Next Level
18,391 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup