Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nosnevets
10
Followers
59
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
219
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
95%
Infinity Train Book 3: Cult of the Conductor
2 votes
9
— Superb
92%
Steven Universe - The Time Thing
4 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,954 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,274 votes
9
— Superb
90%
The Lonely Island: Like a Boss
4 votes
9
— Superb
90%
Feel Good Inc.
1 vote
9
— Superb
90%
Heavy Rain
5 votes
9
— Superb
90%
The Simpsons Ride
1 vote
9
— Superb
89%
Chernobyl
121 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,024 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,610 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,320 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,503 votes
9
— Superb
86%
Mafia: The City of Lost Heaven
10 votes
9
— Superb
86%
Metal Gear Solid
15 votes
9
— Superb
86%
Steven Universe
21 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,474 votes
9
— Superb
86%
Childish Gambino: This Is America
5 votes
9
— Superb
86%
Alien: Isolation
5 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,170 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,456 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,539 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,426 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,581 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,341 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,156 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
25,426 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,301 votes
9
— Superb
84%
Doctor Who: The Day of the Doctor
1,199 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,477 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,876 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,662 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
14,001 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
20,294 votes
9
— Superb
83%
Until Dawn
3 votes
9
— Superb
83%
Motherlover
6 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,814 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,758 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,715 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,553 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,945 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,740 votes
9
— Superb
82%
Kill Bill: The Whole Bloody Affair
777 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,921 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,964 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,872 votes
9
— Superb
82%
Black Mirror
108 votes
9
— Superb
82%
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
14 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,886 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,673 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,350 votes
9
— Superb
81%
The Help
10,669 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,541 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,911 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
15,256 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,343 votes
9
— Superb
81%
It's Such a Beautiful Day
486 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,461 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,865 votes
9
— Superb
81%
Infinity Train
58 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch