trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Noxcivis
VIP
EP
5
1
follower
Warwick, Rhode Island
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
206
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Doctor Strange
65,955 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,134 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,904 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,608 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,033 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,945 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,561 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,220 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,092 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,248 votes
7
— Good
77%
The Accountant
30,950 votes
9
— Superb
73%
Ant-Man and the Wasp
30,149 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,735 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,545 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,515 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,396 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,648 votes
3
— Bad
82%
Top Gun: Maverick
25,134 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,431 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,377 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,045 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,480 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,357 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,236 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,193 votes
9
— Superb
64%
Independence Day: Resurgence
22,972 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,894 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Ghostbusters
22,465 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,389 votes
9
— Superb
73%
Looper
21,817 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,808 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,460 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,452 votes
8
— Great
69%
Tomb Raider
20,572 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,520 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
20,481 votes
4
— Poor
79%
Shaun of the Dead
19,683 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,576 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,536 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,370 votes
3
— Bad
65%
Eternals
19,160 votes
5
— Meh
70%
Snowpiercer
19,144 votes
6
— Fair
71%
Atomic Blonde
18,471 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Terminator Genisys
18,312 votes
10
— Totally Ninja!
74%
No Time to Die
18,086 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,066 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
17,957 votes
8
— Great
69%
London Has Fallen
17,548 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
17,508 votes
8
— Great
63%
Dark Phoenix
17,088 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,929 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 4
16,479 votes
8
— Great
78%
The Gentlemen
16,424 votes
9
— Superb
61%
The Matrix Resurrections
16,418 votes
7
— Good
67%
Uncharted
16,095 votes
6
— Fair
66%
Insurgent
15,872 votes
8
— Great
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,740 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Ad Astra
15,616 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,406 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup