trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Niklas
3
followers
Germany
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
8
— Great
86%
Inception
71,765 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,613 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,427 votes
8
— Great
81%
Joker
46,930 votes
8
— Great
81%
1917
24,831 votes
8
— Great
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,274 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,579 votes
8
— Great
80%
The Blues Brothers
7,038 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,689 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,653 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,864 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,965 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,459 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,613 votes
8
— Great
77%
Marriage Story
9,189 votes
8
— Great
77%
The Trial of the Chicago 7
5,970 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,116 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,803 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,100 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,302 votes
8
— Great
76%
Jerrod Carmichael: Rothaniel
188 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,832 votes
8
— Great
75%
Rushmore
3,607 votes
8
— Great
75%
Aftersun
2,645 votes
8
— Great
75%
Submarine
2,244 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,847 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,416 votes
8
— Great
74%
All of Us Strangers
1,536 votes
8
— Great
73%
The Neighbors' Window
320 votes
8
— Great
73%
She Said
1,408 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,599 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup