trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
RTOehling
18
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
446
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
83%
Guardians of the Galaxy
96,486 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,415 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,884 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,136 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,281 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,505 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,973 votes
6
— Fair
65%
Suicide Squad
58,871 votes
1
— Weak Sauce :(
81%
The Martian
51,737 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,231 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,855 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,364 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,867 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
39,167 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,201 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,112 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,533 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,352 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,309 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,346 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,810 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,689 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,564 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Justice League
31,623 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ant-Man and the Wasp
30,121 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,039 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
26,757 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,073 votes
1
— Weak Sauce :(
68%
Ghost in the Shell
26,572 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,617 votes
9
— Superb
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,271 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,933 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Shazam!
24,348 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,990 votes
9
— Superb
77%
Incredibles 2
23,426 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Free Guy
23,430 votes
6
— Fair
71%
Central Intelligence
22,963 votes
6
— Fair
76%
Alita: Battle Angel
21,782 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Solo: A Star Wars Story
22,207 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,277 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,276 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,500 votes
5
— Meh
78%
Back to the Future Part III
19,771 votes
6
— Fair
83%
Green Book
19,175 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomb Raider
20,550 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Taken
18,625 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aladdin
19,058 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Baywatch
20,009 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,993 votes
6
— Fair
69%
Bird Box
18,791 votes
6
— Fair
73%
Top Gun
17,097 votes
9
— Superb
76%
Toy Story 4
16,659 votes
6
— Fair
64%
Thor: Love and Thunder
18,196 votes
6
— Fair
76%
John Wick: Chapter 4
16,423 votes
5
— Meh
73%
The Equalizer 2
16,484 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Wonder Woman 1984
18,221 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
16,464 votes
6
— Fair
73%
Ralph Breaks the Internet
15,698 votes
10
— Totally Ninja!
62%
2012
16,918 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup