trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
oguzcan
0
followers
Istanbul, Turkey
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
50
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
WALL·E
40,659 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,325 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,632 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,206 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,549 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,067 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,319 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,786 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
21,438 votes
8
— Great
80%
The Invisible Guest
6,133 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,727 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,541 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,026 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,535 votes
8
— Great
79%
Wild Tales
5,123 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,557 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,718 votes
8
— Great
79%
Black
289 votes
8
— Great
79%
Chinatown
4,845 votes
8
— Great
78%
Pardon
167 votes
8
— Great
78%
Moon
12,927 votes
8
— Great
78%
Ivy
162 votes
8
— Great
77%
The Best Offer
2,841 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,624 votes
8
— Great
77%
Mr. Nobody
7,210 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,558 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,630 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,555 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,737 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,921 votes
8
— Great
76%
Cell 211
1,834 votes
8
— Great
76%
Onward
11,845 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,575 votes
8
— Great
76%
The Boat That Rocked
2,779 votes
8
— Great
76%
The Life of David Gale
2,386 votes
8
— Great
75%
The Experiment
1,687 votes
8
— Great
75%
Who Am I
2,435 votes
8
— Great
74%
The Keeper of Lost Causes
1,218 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,838 votes
8
— Great
74%
The Rich One's Kitchen
15 votes
8
— Great
73%
Whisper If I Forget
87 votes
8
— Great
73%
The Way Back
2,327 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,434 votes
8
— Great
72%
Beans
24 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,741 votes
8
— Great
72%
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
3,659 votes
8
— Great
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,213 votes
8
— Great
70%
21
7,759 votes
8
— Great
69%
In the Heart of the Sea
8,238 votes
8
— Great
69%
The Grand Seduction
651 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup