trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oliver Roe
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
155
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,886 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,095 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,825 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,465 votes
6
— Fair
84%
The Pianist
12,612 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,688 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,306 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,349 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Capernaum
2,169 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,500 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,263 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lion
13,374 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
8,758 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Hate U Give
2,857 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Apollo 11
2,361 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Once Upon a Time in America
5,254 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,503 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,034 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Mary and Max
3,565 votes
10
— Totally Ninja!
81%
North by Northwest
4,855 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,143 votes
10
— Totally Ninja!
81%
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal
207 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Dial M for Murder
2,955 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Some Like It Hot
3,876 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Office Space
9,947 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Just Mercy
4,320 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,549 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,159 votes
6
— Fair
80%
Gifted
12,171 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mommy
2,008 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Sing Street
4,521 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Icarus
2,214 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,888 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,592 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Remember the Titans
4,929 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,169 votes
10
— Totally Ninja!
79%
All the President's Men
2,673 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,933 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain Phillips
14,710 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,055 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Women
8,277 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Peanut Butter Falcon
3,989 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,182 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sin City
15,290 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,723 votes
6
— Fair
77%
Malcolm X
2,328 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,607 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,101 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Race
3,297 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,480 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The King of Comedy
2,400 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hurricane
1,684 votes
10
— Totally Ninja!
77%
When Harry Met Sally...
5,245 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Glory
2,334 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,791 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Last Full Measure
1,491 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,396 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,100 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,651 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,679 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup