trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Omar Comin’
VIP
2
143
followers
Omicron Persei 8
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,727 votes
7
— Good
79%
The Boy Who Harnessed the Wind
1,981 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,404 votes
7
— Good
79%
Apollo 13
9,838 votes
7
— Good
79%
Remember the Titans
4,916 votes
7
— Good
79%
Society of the Snow
5,531 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,079 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,479 votes
7
— Good
78%
October Sky
2,037 votes
7
— Good
77%
Black Swan
18,600 votes
7
— Good
76%
Girl, Interrupted
4,060 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,126 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,863 votes
7
— Good
75%
Mommy Dead and Dearest
1,033 votes
7
— Good
75%
The Birds
4,599 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,559 votes
7
— Good
75%
The Patriot
6,199 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,784 votes
7
— Good
74%
Short Circuit
3,444 votes
7
— Good
74%
Batman
12,148 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,946 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,524 votes
7
— Good
74%
127 Hours
10,831 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,536 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,429 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,930 votes
7
— Good
73%
The Black Stallion
321 votes
7
— Good
73%
Migration
3,103 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,487 votes
7
— Good
72%
The Menu
14,461 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,185 votes
7
— Good
72%
Tremors
5,373 votes
7
— Good
72%
Radio
851 votes
7
— Good
72%
Adventures in Babysitting
1,365 votes
7
— Good
72%
The Place Beyond the Pines
5,927 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,689 votes
7
— Good
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,862 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,715 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,095 votes
7
— Good
72%
The Lighthouse
8,446 votes
7
— Good
72%
Wild
4,787 votes
7
— Good
71%
Ice Castles
77 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,632 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,469 votes
7
— Good
71%
Alive
1,606 votes
7
— Good
71%
Outbreak
4,105 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,640 votes
7
— Good
71%
Teenage Mutant Ninja Turtles
3,796 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,039 votes
7
— Good
70%
The 40 Year Old Virgin
11,430 votes
7
— Good
70%
Footloose
2,843 votes
7
— Good
70%
Pitch Perfect 2
11,225 votes
7
— Good
70%
Risky Business
2,186 votes
7
— Good
70%
Bridesmaids
8,829 votes
7
— Good
70%
Hans Christian Andersen's The Little Mermaid
37 votes
7
— Good
69%
Annie
1,495 votes
7
— Good
69%
The Girl Next Door
6,119 votes
7
— Good
69%
Exam
3,710 votes
7
— Good
69%
Event Horizon
7,251 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup