trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nat
VIP
11
6
followers
Saint Cloud
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
77%
Arrival
56,584 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,692 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,457 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,241 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,546 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,734 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,564 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,350 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,598 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,759 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,151 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,751 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,751 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,510 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,249 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,860 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,619 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,426 votes
9
— Superb
77%
A Star Is Born
18,807 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,180 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,813 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,707 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,995 votes
9
— Superb
67%
mother!
10,989 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,152 votes
9
— Superb
75%
Palm Springs
9,720 votes
9
— Superb
75%
The Town
9,670 votes
9
— Superb
64%
Leave the World Behind
7,848 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,012 votes
9
— Superb
73%
Jerry Maguire
5,279 votes
9
— Superb
70%
The Drop
4,915 votes
9
— Superb
71%
The Fountain
4,554 votes
9
— Superb
68%
A Ghost Story
3,789 votes
9
— Superb
71%
Punch-Drunk Love
3,239 votes
9
— Superb
78%
Amores Perros
2,927 votes
9
— Superb
77%
The Best Offer
2,838 votes
9
— Superb
79%
For the Birds
2,696 votes
9
— Superb
74%
Disconnect
2,446 votes
9
— Superb
76%
The Insider
2,423 votes
9
— Superb
79%
The Wrong Trousers
1,427 votes
9
— Superb
75%
Brigsby Bear
1,018 votes
9
— Superb
76%
Louis C.K. 2017
871 votes
9
— Superb
77%
Family Resemblances
149 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup