trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oopy Doopy
7
followers
Sofia, Bulgaria
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,052
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
82%
Deadpool
108,673 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,486 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,778 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,497 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,750 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,415 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,566 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,057 votes
1
— Weak Sauce :(
84%
Avengers: Infinity War
56,136 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,281 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,638 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,959 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,028 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,973 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,737 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,518 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,714 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,231 votes
4
— Poor
84%
Avengers: Endgame
48,855 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,809 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,228 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,988 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,778 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,392 votes
4
— Poor
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,822 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,202 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,641 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,343 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,153 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,605 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,106 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,590 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,477 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,516 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,364 votes
5
— Meh
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,257 votes
6
— Fair
84%
Star Wars
41,868 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,115 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,762 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,577 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,466 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,112 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,936 votes
8
— Great
82%
Up
38,907 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,713 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,118 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,257 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,364 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,001 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,411 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,635 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,932 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,409 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,586 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,778 votes
8
— Great
79%
Dune
36,519 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,940 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,120 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,153 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,396 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup