Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
oppy1984
VIP
5
1
Follower
2
Following
Delta Eridani
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
215
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,241 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
57,595 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,895 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,038 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,268 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,735 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,617 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,947 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,634 votes
7
— Good
80%
Knives Out
33,555 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
33,396 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,366 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,140 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,992 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,775 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,416 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,964 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,679 votes
7
— Good
75%
The Matrix Reloaded
26,740 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,586 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,029 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,008 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,442 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,334 votes
7
— Good
81%
The Shining
24,534 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,166 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,767 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,704 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,032 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,765 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,714 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,207 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
21,070 votes
7
— Good
76%
Ice Age
21,064 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,875 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,455 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,426 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,975 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
19,266 votes
7
— Good
73%
X2
18,655 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
18,382 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,593 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,582 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,481 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
16,027 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
15,177 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,137 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,881 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,416 votes
7
— Good
72%
Armageddon
13,394 votes
7
— Good
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,222 votes
7
— Good
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
13,093 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,911 votes
7
— Good
69%
Ocean's Twelve
12,717 votes
7
— Good
68%
The Bourne Legacy
12,389 votes
7
— Good
73%
Juno
11,389 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
11,065 votes
7
— Good
66%
The King's Man
10,918 votes
7
— Good
67%
Dracula Untold
10,916 votes
7
— Good
67%
The Mummy Returns
10,753 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch