Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
oppy1984
VIP
5
1
Follower
2
Following
Delta Eridani
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
81
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
80%
Logan
62,111 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,853 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,962 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,065 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
31,285 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,196 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,689 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,789 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,997 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,424 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,859 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,943 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,880 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,804 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,984 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,538 votes
9
— Superb
77%
Wind River
14,890 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,879 votes
9
— Superb
73%
Easy A
12,255 votes
9
— Superb
66%
Transcendence
11,937 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,824 votes
9
— Superb
80%
Office Space
10,159 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
10,063 votes
9
— Superb
75%
The Hurt Locker
10,052 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,873 votes
9
— Superb
76%
The Illusionist
9,808 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,740 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,683 votes
9
— Superb
78%
Man on Fire
9,357 votes
9
— Superb
77%
First Blood
9,095 votes
9
— Superb
73%
Greyhound
8,668 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
8,085 votes
9
— Superb
74%
The Infiltrator
8,029 votes
9
— Superb
70%
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
7,625 votes
9
— Superb
72%
Sunshine
7,537 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,529 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,430 votes
9
— Superb
79%
The Boondock Saints
7,226 votes
9
— Superb
66%
Mars Attacks!
6,670 votes
9
— Superb
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,943 votes
9
— Superb
70%
Bad Santa
5,216 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,103 votes
9
— Superb
72%
Robin Hood: Men in Tights
4,371 votes
9
— Superb
75%
The Animatrix
4,084 votes
9
— Superb
74%
Super Troopers
4,054 votes
9
— Superb
63%
Bill & Ted Face the Music
3,985 votes
9
— Superb
73%
Spy Game
3,506 votes
9
— Superb
75%
The Iron Claw
3,502 votes
9
— Superb
76%
Crimson Tide
3,238 votes
9
— Superb
72%
Payback
3,152 votes
9
— Superb
69%
Superman: Red Son
2,070 votes
9
— Superb
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,927 votes
9
— Superb
67%
A Walk in the Woods
1,739 votes
9
— Superb
72%
Wag the Dog
1,554 votes
9
— Superb
63%
Dracula: Dead and Loving It
1,474 votes
9
— Superb
74%
Grumpy Old Men
1,455 votes
9
— Superb
69%
Traitor
1,290 votes
9
— Superb
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,157 votes
9
— Superb
64%
The Hunted
1,149 votes
9
— Superb
65%
Air America
917 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch