trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Or1on
2
followers
Omicron Persei 8
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
78
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,641 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,709 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,347 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,526 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,694 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,657 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,645 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,268 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,195 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,847 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,604 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,783 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,289 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,104 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,795 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,102 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,610 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,571 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,231 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,440 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,097 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,976 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,743 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,681 votes
9
— Superb
68%
Ted
22,401 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,752 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,353 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,315 votes
9
— Superb
63%
Sausage Party
20,124 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,057 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,757 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,728 votes
9
— Superb
69%
Elysium
19,579 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,651 votes
9
— Superb
70%
Jumanji: The Next Level
18,414 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,228 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,037 votes
9
— Superb
72%
We're the Millers
17,577 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,484 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,344 votes
9
— Superb
70%
Men in Black 3
16,934 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,893 votes
9
— Superb
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,414 votes
9
— Superb
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,059 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,602 votes
9
— Superb
68%
Men in Black II
15,412 votes
9
— Superb
73%
The Great Gatsby
15,370 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,061 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,446 votes
9
— Superb
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,988 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,931 votes
9
— Superb
67%
Red Notice
13,413 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,032 votes
9
— Superb
70%
Contagion
12,738 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Twelve
12,495 votes
9
— Superb
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,905 votes
9
— Superb
71%
The Polar Express
11,872 votes
9
— Superb
72%
Live Free or Die Hard
11,547 votes
9
— Superb
71%
Non-Stop
10,501 votes
9
— Superb
73%
The Italian Job
10,439 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup