Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
OrganizedStan
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
245
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,090 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,104 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
24,737 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,708 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
45,323 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,463 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,603 votes
7
— Good
83%
Klaus
7,799 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,840 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,252 votes
7
— Good
80%
Prisoners
20,300 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,312 votes
7
— Good
80%
About Time
14,876 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,489 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,881 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
13,012 votes
7
— Good
79%
The Breakfast Club
13,684 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
23,894 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,633 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,941 votes
7
— Good
79%
Chinatown
5,013 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,040 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,288 votes
7
— Good
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,892 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,946 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,810 votes
7
— Good
78%
Avatar
61,452 votes
7
— Good
78%
Jaws
14,470 votes
7
— Good
77%
The Rocky Horror Picture Show
5,081 votes
7
— Good
77%
The Night of the Hunter
1,682 votes
7
— Good
76%
Onward
12,035 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,474 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,714 votes
7
— Good
76%
Raya and the Last Dragon
12,502 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
14,203 votes
7
— Good
75%
Oliver!
764 votes
7
— Good
75%
The Age of Adaline
9,055 votes
7
— Good
75%
Tangled Ever After
2,113 votes
7
— Good
75%
Sing Sing
80 votes
7
— Good
75%
Robin Hood
6,458 votes
7
— Good
75%
The Book of Life
5,622 votes
7
— Good
75%
Hustle
5,013 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,327 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,988 votes
7
— Good
75%
Elf
14,739 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,922 votes
7
— Good
74%
Batman
12,432 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,187 votes
7
— Good
74%
Red, White & Royal Blue
2,116 votes
7
— Good
74%
Strange Darling
149 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,583 votes
7
— Good
74%
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
7,397 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,854 votes
7
— Good
73%
The Bad Guys
5,037 votes
7
— Good
73%
Elemental
8,495 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,637 votes
7
— Good
73%
Lady Bird
12,959 votes
7
— Good
73%
Last Holiday
1,191 votes
7
— Good
72%
The Menu
15,222 votes
7
— Good
72%
Turning Red
10,325 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch