Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
OrganizedStan
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
203
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Guardians of the Galaxy
98,490 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,755 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,283 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,590 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,241 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,926 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,622 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,621 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,934 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,001 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,981 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
41,205 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,979 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,937 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,435 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,863 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,226 votes
8
— Great
70%
Venom
34,422 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,758 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,488 votes
8
— Great
74%
It
29,659 votes
8
— Great
71%
World War Z
30,258 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,791 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
28,269 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,278 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,824 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
24,279 votes
8
— Great
70%
Minions
24,871 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,236 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,143 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,214 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,004 votes
8
— Great
69%
Barbie
20,382 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,554 votes
8
— Great
73%
X2
18,666 votes
8
— Great
69%
Bird Box
19,113 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,809 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,051 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,507 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
17,215 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
17,115 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
16,395 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
16,031 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,873 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
15,136 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,283 votes
8
— Great
68%
Men in Black II
15,708 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,508 votes
8
— Great
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,649 votes
8
— Great
70%
Bad Boys for Life
14,650 votes
8
— Great
70%
Zombieland: Double Tap
14,509 votes
8
— Great
73%
The Simpsons Movie
13,657 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,999 votes
8
— Great
75%
Love Actually
13,002 votes
8
— Great
73%
Prey
13,147 votes
8
— Great
66%
Resident Evil: The Final Chapter
13,739 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,893 votes
8
— Great
70%
Jungle Cruise
13,296 votes
8
— Great
73%
Bad Boys
12,652 votes
8
— Great
71%
National Treasure
12,570 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch