Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
OrganizedStan
1
Follower
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,032
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,088 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
76,758 votes
6
— Fair
88%
Schindler's List
21,513 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,102 votes
7
— Good
87%
The Matrix
63,283 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,588 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,037 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,736 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
44,706 votes
7
— Good
86%
Inception
73,633 votes
4
— Poor
86%
Forrest Gump
45,322 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,184 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,462 votes
7
— Good
85%
Parasite
35,199 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,780 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
57,670 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,602 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,277 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,713 votes
5
— Meh
84%
Coco
32,387 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,648 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,799 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,530 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,490 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,956 votes
5
— Meh
82%
Deadpool
112,258 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,352 votes
5
— Meh
82%
Jurassic Park
33,435 votes
8
— Great
82%
Singin' in the Rain
4,491 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,282 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
39,726 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,805 votes
4
— Poor
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,143 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,762 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,979 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,477 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
47,320 votes
5
— Meh
81%
Shutter Island
33,740 votes
5
— Meh
81%
Ford v Ferrari
19,496 votes
9
— Superb
81%
The Shining
24,569 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
27,010 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,279 votes
8
— Great
81%
The Help
10,637 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,121 votes
5
— Meh
81%
The Sixth Sense
21,839 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,755 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,228 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
48,455 votes
9
— Superb
81%
1917
25,449 votes
6
— Fair
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,488 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,226 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,926 votes
8
— Great
81%
Deadpool & Wolverine
10,237 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
50,620 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,241 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,050 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,251 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
25,104 votes
5
— Meh
80%
Prisoners
20,300 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,744 votes
9
— Superb
1
2
3
16
17
18
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch