trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jeff Whyte
0
followers
United kingdom
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,819 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,411 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,565 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,028 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,611 votes
6
— Fair
69%
London Has Fallen
17,541 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,091 votes
9
— Superb
69%
The Girl on the Train
16,890 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,429 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Devil Wears Prada
13,278 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The 5th Wave
14,316 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,337 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,664 votes
6
— Fair
69%
Daddy's Home
11,558 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Huntsman: Winter's War
11,497 votes
8
— Great
70%
Pitch Perfect 2
11,229 votes
7
— Good
68%
How to Be Single
8,052 votes
6
— Fair
77%
Eddie the Eagle
6,532 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,458 votes
8
— Great
74%
The Finest Hours
5,900 votes
9
— Superb
62%
Victor Frankenstein
5,143 votes
8
— Great
66%
High School Musical 2
3,764 votes
8
— Great
74%
The Choice
3,191 votes
9
— Superb
73%
Trumbo
3,107 votes
8
— Great
65%
High School Musical 3: Senior Year
3,225 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Dressmaker
3,090 votes
8
— Great
59%
Love
2,884 votes
7
— Good
65%
Confessions of a Shopaholic
2,598 votes
8
— Great
67%
Jane Got a Gun
2,330 votes
7
— Good
74%
Max
2,186 votes
7
— Good
68%
The Lady in the Van
1,813 votes
8
— Great
64%
Absolutely Fabulous: The Movie
1,509 votes
9
— Superb
57%
Grease 2
990 votes
8
— Great
66%
Grandma
827 votes
6
— Fair
56%
By the Sea
821 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Barbie in A Mermaid Tale
662 votes
6
— Fair
69%
Infinitely Polar Bear
620 votes
8
— Great
73%
Barbie in A Mermaid Tale 2
489 votes
9
— Superb
67%
Country Strong
433 votes
8
— Great
67%
Tumbledown
392 votes
8
— Great
57%
All About Anna
166 votes
6
— Fair
62%
The Magic Roundabout
129 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup