trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oskars Bernhards
0
followers
Latvia
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
827
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
82%
Deadpool
108,618 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,448 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,731 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,439 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,704 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,368 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,852 votes
7
— Good
80%
Logan
60,700 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,012 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,100 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,258 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,600 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,938 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,998 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,483 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,941 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,851 votes
4
— Poor
81%
The Martian
51,705 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,472 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,690 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,195 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,820 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,189 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,959 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,958 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,744 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,883 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,789 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,189 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,168 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,609 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,262 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,118 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,578 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,076 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,557 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,346 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,475 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,625 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,231 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,705 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,831 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,485 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,079 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,574 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,070 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,546 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,442 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,081 votes
6
— Fair
82%
Up
38,874 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,242 votes
4
— Poor
76%
Baby Driver
39,798 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,097 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,237 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 2
40,333 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,385 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,964 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,612 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,157 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,902 votes
9
— Superb
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup