trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Oskars Bernhards
0
followers
Latvia
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
320
movies
Drama
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
74%
Mrs. Doubtfire
9,015 votes
7
— Good
78%
Moonrise Kingdom
8,615 votes
7
— Good
74%
The Edge of Seventeen
8,763 votes
7
— Good
75%
The Big Sick
8,461 votes
7
— Good
73%
The Favourite
8,456 votes
9
— Superb
67%
The Babadook
8,781 votes
8
— Great
72%
The Lighthouse
8,450 votes
8
— Great
73%
The Post
8,287 votes
6
— Fair
76%
Mulholland Drive
7,909 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,751 votes
7
— Good
77%
Mystic River
7,811 votes
6
— Fair
85%
Grave of the Fireflies
7,265 votes
9
— Superb
67%
The Lost City of Z
8,192 votes
7
— Good
66%
Due Date
8,081 votes
6
— Fair
70%
21
7,757 votes
8
— Great
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,038 votes
6
— Fair
77%
Mr. Nobody
7,207 votes
8
— Great
64%
Leave the World Behind
7,897 votes
7
— Good
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,457 votes
5
— Meh
73%
The Disaster Artist
7,042 votes
8
— Great
71%
Vanilla Sky
6,872 votes
7
— Good
65%
Colossal
7,124 votes
7
— Good
72%
Up in the Air
6,743 votes
7
— Good
75%
Begin Again
6,295 votes
7
— Good
69%
The Gift
6,380 votes
7
— Good
76%
Close Encounters of the Third Kind
6,028 votes
7
— Good
71%
The Ballad of Buster Scruggs
6,210 votes
7
— Good
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,223 votes
8
— Great
75%
The Royal Tenenbaums
5,888 votes
8
— Great
70%
Saltburn
6,074 votes
6
— Fair
72%
Clueless
5,933 votes
7
— Good
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,616 votes
7
— Good
79%
Society of the Snow
5,544 votes
8
— Great
66%
You Were Never Really Here
5,998 votes
7
— Good
85%
A Silent Voice: The Movie
5,117 votes
9
— Superb
77%
The Holdovers
5,347 votes
8
— Great
63%
The Green Knight
5,886 votes
9
— Superb
73%
Natural Born Killers
5,436 votes
7
— Good
70%
Love & Other Drugs
5,543 votes
6
— Fair
77%
The Wrestler
5,279 votes
8
— Great
65%
Jobs
5,652 votes
7
— Good
80%
Before Sunset
5,012 votes
6
— Fair
60%
It Comes at Night
5,798 votes
6
— Fair
67%
Big Daddy
5,449 votes
5
— Meh
72%
Primer
5,060 votes
7
— Good
72%
The Death of Stalin
5,031 votes
7
— Good
72%
The Passion of the Christ
4,989 votes
6
— Fair
68%
The Darkest Minds
4,974 votes
3
— Bad
75%
Roma
4,670 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,519 votes
8
— Great
73%
I Origins
4,696 votes
5
— Meh
72%
The Darjeeling Limited
4,369 votes
7
— Good
68%
Buried
4,475 votes
7
— Good
53%
Spring Breakers
5,062 votes
6
— Fair
73%
The Life Aquatic with Steve Zissou
4,324 votes
8
— Great
78%
Five Feet Apart
4,108 votes
6
— Fair
77%
Past Lives
4,018 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,970 votes
6
— Fair
70%
Raw
4,141 votes
7
— Good
76%
What's Eating Gilbert Grape
3,946 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup