trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ozymandias
0
followers
Abu Dhabi
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
39
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Captain America: Civil War
56,045 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,279 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,178 votes
8
— Great
81%
Joker
47,047 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,451 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,319 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,209 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,713 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,428 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,325 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,287 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,487 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,669 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,137 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,231 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,411 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,398 votes
8
— Great
84%
Coco
31,701 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,843 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,166 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,907 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,157 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,216 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,393 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,369 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,032 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,403 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,420 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,483 votes
8
— Great
76%
The Little Mermaid
14,944 votes
8
— Great
76%
Hercules
11,616 votes
8
— Great
66%
6 Underground
11,462 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,246 votes
8
— Great
77%
The Emperor's New Groove
10,547 votes
8
— Great
81%
Akira
8,564 votes
8
— Great
76%
Treasure Planet
6,534 votes
8
— Great
72%
Mirai
1,224 votes
8
— Great
70%
Fate/stay night: Unlimited Blade Works
228 votes
8
— Great
65%
Fate/Grand Order: First Order
204 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup