Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Pakos
15
Followers
18
Following
Athens
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
276
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,645 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,579 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,136 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,572 votes
6
— Fair
68%
X-Men: The Last Stand
18,047 votes
6
— Fair
71%
22 Jump Street
17,191 votes
7
— Good
74%
Mission: Impossible
16,670 votes
6
— Fair
71%
TRON: Legacy
16,775 votes
6
— Fair
62%
2012
17,310 votes
5
— Meh
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,897 votes
6
— Fair
67%
Hancock
16,341 votes
4
— Poor
78%
Captain Phillips
14,987 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,288 votes
7
— Good
83%
Oldboy
14,005 votes
9
— Superb
70%
Ender's Game
15,219 votes
7
— Good
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,194 votes
6
— Fair
81%
Heat
13,956 votes
6
— Fair
78%
Children of Men
14,186 votes
9
— Superb
68%
The Day After Tomorrow
15,223 votes
7
— Good
66%
Transformers: Dark of the Moon
15,403 votes
7
— Good
65%
Transformers: Revenge of the Fallen
15,298 votes
6
— Fair
65%
This Is the End
14,865 votes
5
— Meh
80%
Rush
13,446 votes
7
— Good
63%
Pixels
15,025 votes
6
— Fair
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,630 votes
7
— Good
74%
RED
13,803 votes
9
— Superb
75%
Megamind
13,720 votes
7
— Good
71%
Spy
13,967 votes
7
— Good
68%
Quantum of Solace
14,245 votes
6
— Fair
68%
Night at the Museum
13,926 votes
6
— Fair
72%
Armageddon
13,465 votes
6
— Fair
72%
Dredd
13,408 votes
6
— Fair
60%
Fantastic Four
14,575 votes
5
— Meh
64%
Pacific Rim: Uprising
14,119 votes
6
— Fair
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
14,183 votes
6
— Fair
73%
Real Steel
13,231 votes
6
— Fair
71%
Tropic Thunder
12,992 votes
7
— Good
64%
RoboCop
13,555 votes
6
— Fair
71%
Resident Evil
12,906 votes
6
— Fair
71%
Mission: Impossible III
12,855 votes
4
— Poor
68%
Kick-Ass 2
13,081 votes
6
— Fair
71%
National Treasure
12,606 votes
7
— Good
77%
Total Recall
12,121 votes
7
— Good
81%
Serenity
11,796 votes
9
— Superb
66%
The Expendables
12,971 votes
3
— Bad
69%
Cloverfield
12,587 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,722 votes
8
— Great
68%
The Bourne Legacy
12,440 votes
4
— Poor
60%
Jupiter Ascending
13,292 votes
5
— Meh
69%
Olympus Has Fallen
12,339 votes
5
— Meh
68%
Salt
12,165 votes
6
— Fair
69%
Wanted
12,066 votes
4
— Poor
65%
Jurassic Park III
12,421 votes
5
— Meh
71%
The World's End
11,761 votes
7
— Good
71%
Hellboy
11,676 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,497 votes
7
— Good
64%
Mission: Impossible II
12,301 votes
5
— Meh
78%
Black Hawk Down
10,874 votes
8
— Great
65%
Terminator 3: Rise of the Machines
11,749 votes
3
— Bad
65%
Terminator Salvation
11,579 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch