trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paracryptus
VIP
4
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
30
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Avengers
65,521 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,787 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,653 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,750 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,502 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,150 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,821 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,639 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,612 votes
8
— Great
70%
Ender's Game
14,980 votes
8
— Great
73%
The Croods
13,783 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,458 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,431 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,558 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,541 votes
8
— Great
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,511 votes
8
— Great
71%
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
11,895 votes
8
— Great
71%
Rio
11,463 votes
8
— Great
65%
A Million Ways to Die in the West
10,434 votes
8
— Great
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,121 votes
8
— Great
69%
Space Jam
9,480 votes
8
— Great
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,405 votes
8
— Great
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,759 votes
8
— Great
66%
Monsters vs Aliens
6,954 votes
8
— Great
75%
Robin Hood
6,339 votes
8
— Great
67%
Escape from Planet Earth
2,005 votes
8
— Great
67%
Muppets Most Wanted
1,979 votes
8
— Great
62%
The Jungle Book 2
1,410 votes
8
— Great
67%
Zulu
846 votes
8
— Great
70%
Kung Fu Panda Holiday
621 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup