trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marius Cartus
0
followers
Ossi
23
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
175
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,326 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,264 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,717 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,343 votes
7
— Good
79%
Moana
48,887 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,002 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,505 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,576 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,139 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,021 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,261 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,479 votes
7
— Good
72%
Thor
39,325 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,330 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,815 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,973 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,296 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,292 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,169 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,654 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,138 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,706 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,148 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,211 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,199 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,656 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,799 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,229 votes
7
— Good
76%
300
25,073 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
24,954 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,756 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,663 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,974 votes
7
— Good
75%
Sicario
23,850 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,731 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,526 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,939 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,779 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,579 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,357 votes
7
— Good
75%
X-Men
21,997 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,644 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,207 votes
7
— Good
64%
Spider-Man 3
20,694 votes
7
— Good
69%
Tomb Raider
20,518 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,454 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,206 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,064 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
19,965 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,904 votes
7
— Good
77%
District 9
19,821 votes
7
— Good
77%
Drive
19,566 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,434 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,738 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,340 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,252 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,508 votes
7
— Good
68%
X-Men: The Last Stand
17,383 votes
7
— Good
75%
Jumanji
17,094 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
16,902 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup