trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Paul Ison
VIP
8
9
followers
Uk
58
Paul
is watching
The Gaffer
1x03
"Albert"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,500 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,188 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Skyfall
24,168 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,190 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Tomb Raider
20,518 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,589 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Elf
14,545 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Quantum of Solace
13,905 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Die Hard 2
12,845 votes
10
— Totally Ninja!
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,168 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,273 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Santa Clause
6,727 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Plane
6,046 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jingle All the Way
5,373 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Muppet Christmas Carol
3,572 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Christmas with the Kranks
2,619 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Jaws 2
2,607 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Miracle on 34th Street
2,131 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Airport
553 votes
10
— Totally Ninja!
64%
This Island Earth
307 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Carry On Camping
225 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Night Stalker
175 votes
10
— Totally Ninja!
68%
A Flintstones Christmas Carol
136 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Carry On Doctor
130 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Carry On Cruising
113 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Carry On Don't Lose Your Head
93 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Saps at Sea
77 votes
10
— Totally Ninja!
64%
A Carol Christmas
79 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mutiny on the Buses
47 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oliver the Eighth
35 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Unaccustomed as We Are
37 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Miss Marple: 4.50 from Paddington
25 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The House in Nightmare Park
18 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Bell-Bottom George
5 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup