trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Peeps_
VIP
5
23
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,250 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,747 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,237 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,529 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,709 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,699 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,603 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,194 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,025 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,552 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,819 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,153 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,313 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,457 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,482 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,114 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,640 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,236 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,662 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,111 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Oblivion
21,580 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,349 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,630 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,391 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,152 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,436 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,584 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Intern
15,871 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
14,963 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,750 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Predestination
14,117 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
13,947 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Day After Tomorrow
14,672 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
13,963 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,440 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,910 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Focus
12,715 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Live Free or Die Hard
11,453 votes
10
— Totally Ninja!
71%
50 First Dates
11,378 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
9,937 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Inside Man
9,775 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Click
10,382 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Collateral
9,590 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Internship
9,764 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jumper
9,810 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,635 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Déjà Vu
8,464 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Meet the Parents
8,451 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Just Go with It
8,136 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Enemy of the State
7,651 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Hitch
7,932 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Wedding Crashers
7,540 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,395 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Coherence
6,876 votes
10
— Totally Ninja!
69%
DodgeBall: A True Underdog Story
6,907 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crash
5,989 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Eagle Eye
5,303 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Triangle
4,792 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Old School
4,592 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,201 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup