trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
vicente costas lorenzo
VIP
2
0
followers
Vigo, Galicia
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
548
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
78%
Doctor Strange
65,878 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,400 votes
8
— Great
80%
Logan
60,719 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,982 votes
8
— Great
79%
Moana
48,974 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,204 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,100 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,473 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,193 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,096 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,631 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,250 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,928 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,821 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
72%
Thor
39,404 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,110 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,039 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,524 votes
8
— Great
79%
Dune
36,505 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,144 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,874 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,156 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,886 votes
8
— Great
70%
Venom
33,807 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,581 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,165 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,582 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,252 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,020 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,510 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,920 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,791 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,769 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,736 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,685 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,510 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,409 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,403 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,296 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,819 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,783 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,697 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,287 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,628 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,452 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,382 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,260 votes
8
— Great
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup