trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Per Tore Hanstvedt
VIP
7
3
followers
Bergen, Hordaland
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
404
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Guardians of the Galaxy
96,348 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,594 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,267 votes
7
— Good
86%
Inception
71,600 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,772 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,414 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,622 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,807 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,192 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,498 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,439 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,002 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,869 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,857 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,883 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,615 votes
5
— Meh
79%
John Wick
51,099 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,729 votes
2
— Terrible
79%
Thor: Ragnarok
48,898 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,720 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,298 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,015 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,779 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,293 votes
5
— Meh
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,132 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,111 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,090 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,651 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,700 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,435 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,178 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,761 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,027 votes
5
— Meh
84%
WALL·E
40,512 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,464 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,272 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,175 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,486 votes
3
— Bad
79%
Edge of Tomorrow
39,023 votes
10
— Totally Ninja!
71%
X-Men: Apocalypse
36,985 votes
5
— Meh
86%
The Empire Strikes Back
36,902 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,451 votes
7
— Good
79%
Dune
36,276 votes
9
— Superb
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,299 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,079 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
Parasite
33,896 votes
6
— Fair
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,663 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,176 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,556 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,494 votes
4
— Poor
77%
Blade Runner 2049
31,916 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,716 votes
4
— Poor
77%
The Accountant
30,880 votes
6
— Fair
77%
Ex Machina
30,644 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,615 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,154 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,069 votes
6
— Fair
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,220 votes
6
— Fair
83%
The Prestige
29,198 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,950 votes
9
— Superb
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup