Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
PhilipsNostrum
2
Followers
1
Following
Lisbon, Portugal
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
63,524 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,248 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,907 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
25,620 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,796 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,877 votes
6
— Fair
82%
How to Train Your Dragon
29,577 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,893 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,379 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
25,172 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
36,798 votes
8
— Great
80%
About Time
14,932 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
13,049 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
52,789 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
40,103 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
19,478 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,155 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,774 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Fall
2,487 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,813 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,314 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
31,449 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Limitless
20,663 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,332 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,815 votes
9
— Superb
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,890 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,549 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,223 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,588 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,777 votes
8
— Great
75%
Chef
8,889 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,996 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
23,493 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,333 votes
9
— Superb
74%
Monsters University
21,977 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,972 votes
9
— Superb
73%
Peter Pan
8,916 votes
8
— Great
73%
I Origins
4,777 votes
9
— Superb
73%
Looper
22,229 votes
9
— Superb
73%
A Bug's Life
16,280 votes
7
— Good
73%
The Talented Mr. Ripley
4,846 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,939 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Adjustment Bureau
10,048 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Transporter
10,048 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,604 votes
10
— Totally Ninja!
71%
In Time
17,853 votes
9
— Superb
71%
Puss in Boots: The Three Diablos
832 votes
8
— Great
71%
The Dead Zone
2,087 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,192 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,865 votes
9
— Superb
71%
Non-Stop
10,615 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,289 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,389 votes
9
— Superb
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,499 votes
9
— Superb
70%
Focus
13,012 votes
9
— Superb
70%
Legend
8,208 votes
8
— Great
69%
Fast & Furious
13,862 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Twelve
12,765 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
36,495 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,393 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch