trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Phil B
VIP
3
2
followers
Middletown, CT
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
311
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,656 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,471 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,481 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,630 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,962 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,981 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,845 votes
8
— Great
81%
Joker
46,912 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,311 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,191 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,142 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,852 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,106 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,754 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,599 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,574 votes
8
— Great
82%
Up
38,892 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,886 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,644 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,019 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,685 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,409 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,026 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,737 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,258 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,466 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,728 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,528 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,363 votes
8
— Great
76%
300
25,131 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,000 votes
8
— Great
81%
1917
24,811 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,396 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,223 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
8
— Great
74%
Brave
24,098 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,941 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,930 votes
8
— Great
65%
The Incredible Hulk
22,436 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,420 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,777 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,307 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,271 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,250 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,986 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,539 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,487 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
8
— Great
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
19,963 votes
8
— Great
77%
District 9
19,880 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,770 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,483 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,445 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup