trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
PHug
8
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
101
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,660 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,476 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,775 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,490 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,744 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,879 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,559 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,723 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,279 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,635 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,503 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,970 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,870 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,737 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,513 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,226 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,225 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,387 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,197 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,636 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,476 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,102 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,199 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,932 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,710 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,116 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,176 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,776 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,529 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,150 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,879 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,226 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,344 votes
7
— Good
70%
Venom
33,809 votes
7
— Good
74%
Split
32,552 votes
9
— Superb
71%
Kong: Skull Island
33,168 votes
9
— Superb
72%
Aquaman
31,564 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,915 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,367 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,370 votes
8
— Great
64%
Independence Day: Resurgence
22,958 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,488 votes
8
— Great
69%
Life
21,891 votes
9
— Superb
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,612 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,964 votes
5
— Meh
76%
The Conjuring
18,913 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,104 votes
8
— Great
68%
The Great Wall
19,726 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,446 votes
7
— Good
72%
Bad Moms
18,142 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,910 votes
9
— Superb
70%
Glass
17,931 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,185 votes
9
— Superb
69%
The Girl on the Train
16,887 votes
5
— Meh
79%
Twelve Monkeys
15,700 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,364 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,374 votes
9
— Superb
72%
Bumblebee
15,700 votes
8
— Great
67%
Bright
14,679 votes
9
— Superb
75%
Mean Girls
12,560 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup