Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Alby
0
Followers
0
Following
Alexandria, Virginia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
524
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
86%
Inception
73,918 votes
7
— Good
80%
Logan
62,330 votes
7
— Good
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,456 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,361 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
57,089 votes
7
— Good
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,615 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
50,494 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,997 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
48,114 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,083 votes
7
— Good
79%
Zootopia
45,482 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,337 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,159 votes
7
— Good
78%
Deadpool 2
42,915 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,974 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,292 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,250 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
41,093 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
40,352 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,309 votes
7
— Good
72%
Thor
40,174 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,107 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,367 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,800 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
36,011 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
35,021 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,119 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,479 votes
7
— Good
74%
Split
33,221 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
32,315 votes
7
— Good
79%
Shrek
31,136 votes
7
— Good
75%
Gravity
30,310 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,066 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,783 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
28,627 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,329 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
27,111 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,861 votes
7
— Good
83%
Memento
26,671 votes
7
— Good
77%
Zombieland
26,118 votes
7
— Good
76%
300
25,741 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,676 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,634 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
24,840 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,805 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,679 votes
7
— Good
74%
Brave
24,524 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,394 votes
7
— Good
73%
Free Guy
24,332 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,909 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,889 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,664 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,612 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,958 votes
7
— Good
74%
X-Men
22,852 votes
7
— Good
68%
Ted
22,829 votes
7
— Good
75%
The Social Network
22,255 votes
7
— Good
73%
Looper
22,231 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,979 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,939 votes
7
— Good
1
2
3
7
8
9
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch