trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Just Another Movie Nerd
VIP
10
23
followers
The Milky Way
61
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Klaus
7,648 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,864 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,499 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,491 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,678 votes
7
— Good
77%
Bāhubali 2: The Conclusion
1,270 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,411 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,335 votes
7
— Good
76%
A Chump at Oxford
84 votes
7
— Good
76%
Dirty Harry
4,046 votes
7
— Good
76%
Hercules
11,621 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,194 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,944 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,511 votes
7
— Good
72%
Murder on the Orient Express
1,781 votes
7
— Good
72%
County Hospital
70 votes
7
— Good
72%
Cars 3
13,663 votes
7
— Good
72%
Maleficent: Mistress of Evil
9,879 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,026 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,380 votes
7
— Good
71%
Bad Boys II
10,070 votes
7
— Good
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,596 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,252 votes
7
— Good
70%
Venom
33,867 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,427 votes
7
— Good
70%
Sonic the Hedgehog
14,102 votes
7
— Good
69%
American Assassin
9,695 votes
7
— Good
69%
Wanted
11,870 votes
7
— Good
69%
Airport
559 votes
7
— Good
69%
The Huntsman: Winter's War
11,507 votes
7
— Good
69%
Pandorum
4,625 votes
7
— Good
68%
The Living Daylights
3,413 votes
7
— Good
68%
Tomorrowland
14,326 votes
7
— Good
68%
Gremlins 2: The New Batch
4,142 votes
7
— Good
68%
Diamonds Are Forever
3,960 votes
7
— Good
68%
Tomorrow Never Dies
5,829 votes
7
— Good
68%
The World Is Not Enough
5,462 votes
7
— Good
67%
Halloween
8,553 votes
7
— Good
67%
Octopussy
3,626 votes
7
— Good
66%
Police Academy 2: Their First Assignment
2,833 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,218 votes
7
— Good
66%
A View to a Kill
3,600 votes
7
— Good
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,353 votes
7
— Good
66%
Cold Pursuit
6,351 votes
7
— Good
66%
Bloodshot
10,645 votes
7
— Good
65%
Pan
5,472 votes
7
— Good
65%
Predator 2
5,924 votes
7
— Good
65%
Dante's Peak
2,854 votes
7
— Good
65%
Red Heat
1,997 votes
7
— Good
65%
Police Academy 3: Back in Training
2,289 votes
7
— Good
64%
Geostorm
14,053 votes
7
— Good
64%
Hercules
7,332 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
23,014 votes
7
— Good
63%
Crocodile Dundee II
1,828 votes
7
— Good
63%
Dead Snow
1,837 votes
7
— Good
63%
End of Days
2,916 votes
7
— Good
62%
Solomon Kane
2,342 votes
7
— Good
62%
R.I.P.D.
8,939 votes
7
— Good
62%
101 Dalmatians
5,093 votes
7
— Good
62%
Beyond Skyline
3,778 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup