Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
placebomancer
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
The Empire Strikes Back
37,680 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,120 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,652 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
57,570 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,767 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,796 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
25,406 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
32,169 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
52,835 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,872 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
19,263 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
20,132 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
49,878 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
17,388 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Christmas Story
4,926 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,223 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
15,265 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Rosemary's Baby
4,835 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,748 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,993 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Clerks
5,114 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
12,059 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Army of Darkness
6,126 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,040 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Evil Dead II
5,367 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Animatrix
4,083 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Professor Marston and the Wonder Women
2,070 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Welcome to the Sticks
1,759 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Grindhouse
2,543 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
20,948 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
16,019 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Cannibal! The Musical
263 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Galaxy Express 999: The Movie
81 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Weird: The Al Yankovic Story
2,997 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Lost Skeleton of Cadavra
84 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Planet Terror
5,238 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Bubba Ho-tep
1,199 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fido
763 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Totally Killer
2,717 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Witch
13,644 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Fear Street: 1994
5,069 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Toxic Avenger
893 votes
10
— Totally Ninja!
66%
As Above, So Below
5,039 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Deadstream
1,017 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Death Race 2000
874 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Mandy
4,407 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Grave Encounters
2,138 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Psycho Goreman
995 votes
10
— Totally Ninja!
63%
V/H/S/2
1,792 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Futureworld
731 votes
10
— Totally Ninja!
61%
V/H/S
2,468 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Machete Kills
3,284 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Hell Comes to Frogtown
311 votes
10
— Totally Ninja!
57%
V/H/S/85
557 votes
10
— Totally Ninja!
57%
V/H/S/94
933 votes
10
— Totally Ninja!
56%
The VelociPastor
563 votes
10
— Totally Ninja!
53%
V/H/S/99
589 votes
10
— Totally Ninja!
48%
V/H/S: Viral
1,098 votes
10
— Totally Ninja!
46%
ThanksKilling
185 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch